ryu-te no michi

Ryu-Te no Michi to książka napisana przez mistrza Taikę Seiyu Oyatę przedstawiająca prawdziwą drogę i rozwój sztuk walki na Okinawie od ich zarania oraz za czasów królestwa Ryukyu.
Ukazuje właściwe rozumienie "Okinawańskiej Dłoni" takim, jakie ono było zanim zostało zubożone przez publiczne, masowe nauczanie oraz zmiany mające na celu upowszechnienie i usportowienie sztuk walki rodem z Okinawy. Autor podejmuje głęboką analizę wszelkich aspektów sztuki walki poczynając od historycznych uwarunkowań Królestwa Ryukyu, a następnie Okinawy, poprzez ukazanie istoty ducha prawdziwych wojowników, aż do zagłębienia się we właściwe rozumienie kata oraz technik Te. Mistrz podejmuje również, dzisiaj już właściwie nie spotykaną, metodę pogłębiania rozumienia technik poprzez analizę Kanji - chińskich znaków pisowni określających daną technikę.
Jest to niewątpliwie publikacja dla każdego adepta sztuk walki chcącego poczuć ducha dawnych wojowników i poszerzyć wiedzę na temat okinawańskich/chińskich sztuk walki.

Książka ta będąc niezwykle ceniona w Stanach Zjednoczonych i sprzedawana tam jedynie w zawężonym gronie adeptów Ryu Te R Ren Mei już od 30 marca ukaże się po raz pierwszy na kontynencie europejskim w sprzedaży dostępnej dla każdego zainteresowanego.

Wydawnictwo Interspar
Książka w formacie b-5, objętość 204 strony, 140 ilustracji.
Tłumaczenie z angielskiego - Witold Nowakowski

Wszystkich chętnych do nabycia tej publikacji prosimy o kontakt z menadżerem klubu.