zajęcia

grupy wiekowe:

Dzieci (6-13 lat) – ćwiczenia ogólnorozwojowe i techniki Karate ukierunkowane na samoobronę, trening pomaga w radzeniu sobie ze stresem; stosujemy elementy wychowawcze kształtujące dyscyplinę i zmniejszające agresję wśród dzieci

Młodzież i Dorośli (od 14 lat) – ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające ciało oraz techniki Karate na różnym poziomie zaawansowania – od rekreacji do treningów realnej walki, wg indywidualnych możliwości i oczekiwań uczestnika (bez górnej granicy wiekowej)


formy zajęciowe:

RyuTe Kempo Karate

Nauczamy RyuTe Kempo, sztuki walki mającej 800 lat tradycji, wywodzącej się z Okinawy, maleńkiej wyspy na południe od Japonii. Nasza sztuka walki oprócz popularnych technik uderzeń, kopnięć i rzutów wykorzystuje także unikalny system dźwigni i ucisków na punkty witalne człowieka, co umożliwia nawet słabszej osobie pokonanie silniejszego przeciwnika bez użycia dużej siły. Dlatego też na tych technikach opartych jest wiele systemów Combat. RyuTe Kempo Karate jest nastawione na realną walkę i samoobronę.
Oprócz tego kultywujemy także Kobudo - walkę tradycyjną bronią z Okinawy.
Do treningu włączamy także system ćwiczeń korygujących wady postawy, podnoszących sprawność fizyczną oraz elastyczność mięśni, poprawiających szybkość, zwinność oraz koordynacje wzrokowo – ruchową.
W naszym Klubie ćwiczyć może każdy, kto chce poznać tajniki orientalnej sztuki walki, poprawić kondycję fizyczną lub nauczyć się samoobrony, tak potrzebnych przy gwałtownym wzroście przestępczości i brutalności w otaczającym nas świecie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą mieć szanse rozwoju, kariery sportowej na najwyższym poziomie, możliwość zdawania na kolejne stopnie uczniowskie i mistrzowskie, mieć możliwość uczestniczenia w obozach i zgrupowaniach z największymi, światowymi autorytetami sztuki karate. Zachęcamy do wspólnych treningów. Spróbuj naprawdę warto!

RyuTe Kempo Karate jest to system kompletny, który podczas wieków istnienia rozwijaj całą swoją wiedzę o technikach, dzięki czemu nasi adepci są wszechstronni i mogą się obronić w każdej sytuacji.
Zawiera następujące moduły zajęciowe:

Kihon – są to podstawowe techniki i ich kombinacje przygotowujące do realnej walki i samoobrony

Kata – walka z wyobrażonym przeciwnikiem, dłuższa sekwencja technik ułożona w taki sposób, aby można było w pojedynkę praktykować układy służące do samoobrony

Pady i rzuty – żeby móc rzucić przeciwnika trzeba tez umieć padać, co często przydaje się także w życiu codziennym, kiedy się pośliźniemy lub spadniemy z roweru. Dzięki umiejętności padania można często uniknąć kontuzji.

Samoobrona – realne zastosowanie umiejętności Karateki w obronie przed popularnymi atakami ręką, nogą lub bronią (kij, nóż).

Kumite – kwintesencja sztuki walki. Obrona przed realnymi niezaplanowanymi atakami. Służy do sprawdzenia poziomu wyszkolenia adepta Karate, chociaż kiedyś na Okinawie bardzo często ta umiejętność ratowała życie. My prezentujemy walkę z kilkoma napastnikami, gdzie stosuje się już zaawansowane umiejętności takie jak taktykę - strategię uników, zasłon przeciwnikiem lub podcięć i unieruchomień, które uniemożliwiają dalszy atak.

RyuKyu Kobudo

Walka tradycyjną okinawską bronią. Pozwala nie tylko na wzmocnienie ciała, ale także na pełniejsze zrozumienie sztuki walki i samoobrony. RyuTe kultywuje coraz mniej popularna z uwagi na trudność sztukę walki bronią, wykorzystywaną przez jej twórców 8 wieków temu. W RyuTe praktykuje się walke 12 rodzajami broni – Bo, Jo, Tanbo, Nun Chaku, Tonfa, Kama, Chizi Kun Bo, Sai, Manji Sai, Nunti Bo, Eiku, Suruchin.

RyuKyu Kick Boxing

Proste techniki RyuTe przygotowujące do tradycyjnej, bardzo brutalnej formuły walki na Okinawie zwanej Bogu Kumite. Dopuszcza ona atakowanie nóg i głowy poprzez kopnięcia oraz łokcie a nawet uderzenia barkiem lub głową. W rywalizacji stosuje się kask chroniący głowę, ochraniacz na tułów oraz rękawice, z powodu ogromnej siły uderzeń.

RyuKyu Combat

System najskuteczniejszych, a zarazem cechujących się małą dozą komplikacji technik z systemów okinawskich, które bazują na uciskach łatwo dostępnych punktow witalnych (Atemi Jutsu) oraz prostych dźwigniach (Tuite Jutsu), które mają za zadanie unieszkodliwienie przeciwnika w taki sposób, żeby go nie uszkodzić, ale jednocześnie skutecznie zniechęcić go do dalszego ataku.

Samoobrona Dla Kobiet (dla osób w każdym wieku) – – ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające ciało oraz techniki Karate nastawione na reakcję i na samoobronę; obrona przed realnym zagrożeniem wraz z treningiem psychologicznym, opierająca się na naturalnych odruchach człowieka wg indywidualnych możliwości i oczekiwań uczestnika – autorski program zajęć