działalność klubu

Akademia Sztuk Walki MICHI została założona przez Sensei Grzegorza Goworka w 1998 roku.
Prowadzimy zajęcia Karate RyuTe Kempo, Kobudo, Kick Boxingu, Combat oraz Samoobronę dla Kobiet. Uczymy kobiety i mężczyzn oraz dzieci z podziałem na grupy wiekowe – przedszkolaki (4 – 6 lat), dzieci (7 – 13 lat), młodzieży (od 14 lat) i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W naszych zajęciach wykorzystujemy autorski program nauczania i wychowania w kulturze fizycznej oraz zaszczepienia w uczniach sportowego stylu życia. Do zajęć włączamy także system ćwiczeń korygujących wady postawy, podnoszących sprawność fizyczną oraz elastyczność mięśni, poprawiający szybkość, zwinność oraz koordynacje wzrokowo – ruchową.

Wszyscy instruktorzy Akademii to uczniowie Sensei obecnie posiadający stopnie instruktorskie lub mistrzowskie, a także długie doświadczenie i doskonałe predyspozycje do przekazywania wiedzy. Kwalifikacje kadry instruktorskiej są podnoszone na osobnych szkoleniach i stażach. Prowadzą oni zajęcia w grupach początkujących oraz grupach dziecięcych, pod bezpośrednią merytoryczną opieką Sensei.

Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra z uprawnieniami ogólnopolskimi ciągle podnosząca swoje wyszkolenie zarówno w sztukach walki, jak i w pedagogice oraz metodyce nauczania. Współpracujemy z pedagogami i rehabilitantami w opracowaniu programu naszych zajęć, by były one nie tylko interesujące, ale także pomagały w rozwoju psychofizycznym i kształtowały w dzieciach, młodzieży oraz dorosłych poczucie bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie.

Sensei Grzegorz Goworek prowadzi zajęcia dla wszystkich grup, zarówno zaawansowanych jak i dziecięcych, ze względu na swoje doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje pedagogiczne i techniczne.

W grupach dziecięcych szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie cech motorycznych młodego adepta Karate poprzez indywidualne podejście, duże zróżnicowanie metod treningowych oraz łączenie zabawy z elementami Karate oraz zakorzenieniem właściwej postawy i poszanowania drugiego człowieka, co ułatwia nam wychowywanie w duchu NIEAGRESJI.
Współpracujemy także z przedszkolami w Warszawie prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe z elementami Karate, realizując je wg autorskiego programu edukacyjnego Sensei – „Bezpieczeństwo dla dzieci”, zapoznających małych Karateków z zagrożeniami oraz sposobami przeciwdziałania. Elementy tego programu są realizowane także w starszych grupach dziecięcych.
Temat bezpieczeństwa bardziej szczegółowo jest omawiany na zajęciach Samoobrony dla kobiet.

Wszystkie grupy uczymy według spójnego programu szkoleniowego korygowanego w trakcie roku w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników zajęć.

Treningi odbywają się codziennie oprócz weekendów i świąt przez cały rok. W trakcie przerwy wakacyjnej można kontynuować naukę podczas akcji „Lato w mieście” lub na obozach szkoleniowych.

Klub organizuje seminaria szkoleniowe, pokazy, a także zimowe i letnie obozy obozy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracujemy z wieloma klubami w Polsce i zagranicą, a naszymi gośćmi byli tacy wybitni nauczyciele jak Kyoshi Piotr Ciećwierz (7 DAN), Kyoshi Garry Shull (7 DAN), Renshi John Gannon (6 DAN).

Akademia prowadzi zajęcia w sekcjach – Ursus (siedziba główna), Gołąbki, Piastów i Pruszków.

Klub liczy ponad 150 osób, w tym ponad 20 osób w wysokimi stopniami kyu i dan. (galeria wkrótce). Dzięki unikalnej metodyce oraz specjalnemu programowi nauczania prowadzimy całoroczny nabór chętnych na treningi.

Zajęcia sztuk walki są dostępne także dla osób z zewnątrz pragnących obejrzeć trening pod warunkiem przestrzegania zasad etykiety dojo.
Klub jest członkiem Polskiej Federacji RyuTe, jedynej organizacji w Polsce reprezentującej oryginalne okinawskie style rodzinne.

Staramy się popularyzować sztuki walki, jako część życia w myśl sentencji Sensei Grzegorza, która wyjaśnia nazwę Akademii Sztuk Walki MICHI:

„MICHI w języku japońskim znaczy „DROGA”. Jest to droga, którą sami wybieramy, i której staramy się być wierni, bo to droga na całe życie – droga samokształcenia.”